Günümüzde Dünyanın Öncü Fındık İşleyicilerinden Biri

Fındıkta mümkün olan en yüksek katma değeri oluşturma hedefi doğrultusunda BALSU, küresel endüstri ve fındık bahçeleri arasındaki büyük boşluğu doldurmakta, müşterilerine benzersiz ve özgün bir tedarik zinciriyle servis sunmaktadır. Kocaeli’den başlayarak Artvin’e kadar uzanan tüm Karadeniz Bölgesi’ndeki fındık tedarik operasyonlarını yönetmektedir.

BALSU, üstün kaliteli servis sunabilmek ve teslim alınan her bir fındık çeşidinin doğru kategorilere ayrılabilmesi için sektördeki yüksek nitelikli fındık uzmanlarını istihdam etmektedir. Hendek ve Ordu’da iki ayrı lojistik merkezine sahip BALSU, 200’ü aşkın seçkin ve çeşitlendirilmiş tedarikçi ağıyla tüm bölgenin kabuklu fındığına ulaşma kapasitesine sahiptir.

Fındık yetiştiricilerine sürdürülebilir ve verimli üretim sağlayabilmek adına, bünyesinde çok sayıda ziraat mühendisi istihdam etmektedir. İzlenebilirliği artırmak ve müşterilerinin fındık bahçelerine varıncaya kadar geriye giderek tüm süreci gözlemleyebilmeleri adına tedarik zincirinin haritasını çıkarma yolunda gerekli adımları da atmaktadır.

Fındığa kaynağında erişmeyi, sürdürülebilirlik ile tam izlenebilirliğini sağlamayı ve üreticiyle bizzat ilişkide olmayı hedefleyen BALSU’nun, bu kapsamda Bartın, Kandıra, Akçakoca, Çarşamba, İkizce ve Güzelyurt’taki dükkanları 2022 yılı itibarıyla servis sunmaya başladı.

Copyright © BALSU 2022. Tüm hakları saklıdır.