Günümüzde Dünyanın Öncü Fındık İşleyicilerinden Biri

Fındıkta mümkün olan en yüksek katma değeri oluşturma hedefi doğrultusunda BALSU, küresel endüstri ve fındık bahçeleri arasındaki büyük boşluğu doldurmaktadır. BALSU müşterilerine benzersiz ve özgün bir tedarik zinciriyle servis sunmaktadır. Tamamen fındık alımı üzerine uzmanlaşmış olan kardeş kuruluşumuz BALSU Zirai Ürünler Ticaret A.Ş., Kocaeli’den başlayarak Artvin’e kadar uzanan tüm Karadeniz Bölgesi’ndeki fındık tedarik operasyonlarını yönetmektedir.

BALSU Zirai Ürünler Ticaret A.Ş., üstün kaliteli servis sunabilmek ve teslim alınan her bir fındık çeşidinin doğru kategorilere ayrılabilmesi için sektördeki yüksek nitelikli fındık uzmanlarını istihdam etmektedir. Hendek ve Ordu’da iki ayrı lojistik merkezine sahip BALSU Zirai Ürünler Ticaret A.Ş., 200’ü aşkın seçkin ve çeşitlendirilmiş tedarikçi ağıyla tüm bölgenin kabuklu fındığına ulaşma kapasitesine sahiptir.

Fındık yetiştiricilerine sürdürülebilir ve verimli üretim sağlayabilmek adına, bünyesinde çok sayıda ziraat mühendisi istihdam etmektedir. İzlenebilirliği artırmak ve müşterilerinin fındık bahçelerine varıncaya kadar geriye giderek tüm süreci gözlemleyebilmeleri adına tedarik zincirinin haritasını çıkarma yolunda gerekli adımları da atmaktadır.

Fındığa kaynağında erişmeyi, sürdürülebilirlik ile tam izlenebilirliğini sağlamayı ve üreticiyle bizzat ilişkide olmayı hedefleyen BALSU Zirai Ürünler Ticaret A.Ş.’nin, bu kapsamda Ereğli, Terme ve 19 Mayıs’ta açtığı dükkanlar 2021 yılı itibarıyla kabuklu fındık alımına başladı. BALSU Zirai Ürünler Ticaret A.Ş.’nin, Bartın, Çarşamba ve Kandıra’daki dükkanları ise Ağustos 2022’de servis sunmaya başlayacaktır.

Copyright © BALSU 2022. Tüm hakları saklıdır.