Dünyanın en seçkin çikolata ve şekerleme üreticilerini 40 yılı aşkın bir süredir müşterileri arasında bulunduran BALSU, Sakarya ve Ordu’daki son teknolojilerle donatılmış üretim/lojistik tesisleri, 6 bölgesel alım merkezi, ABD, Almanya, Hong Kong ve İstanbul’daki direkt satış ofisleri ile dünyanın önde gelen fındık sanayi ve ihracat kuruluşlarındandır. Kalite kontrolüne değil, kaliteli üretime inanan BALSU, dünyanın “en iyisi” olma yolculuğunu ısrar ve kararlılıkla sürdürmektedir.

BALSU Europe GmbH Münih’tedir ve 1999 yılında, kurucumuzun 1978’de faaliyete geçirdiği A&C Marketing GmbH firmasının devralınmasıyla kurulmuştur. Avrupa ana kıtasındaki müşterilerimizin fındık ve mamülleri ihtiyaçlarını en verimli lojistik çözümlerle karşılamaktadır.

Yurt dışındaki ilk oluşumumuz olan BALSU USA Inc. 1994 yılında kurulmuştur. Miami’deki ofisimiz ABD, Kanada ve genel olarak Amerika kıtasında yer alan müşterilerimiz için ilk temas noktası görevini üstlenmektedir.

2018 yılında Hong-Kong’da kurulan BALSU Asia, Asya-Pasifik bölgesindeki müşterilerimiz için ilk temas noktası görevini üstlenmektedir.

Hendek’teki ana şubesi aracılığıyla Ordu ili ve civarındaki çiftçilerden kabuklu fındık alımı yapmak için kurulan BALSU Zirai Ürünler Ticaret A.Ş. sektörünün en nitelikli fındık uzmanlarını istihdam eder ve tedarikçilerine üç ana depo, beş alım merkezi olmak üzere toplam sekiz ayrı lojistik merkezde servis sunarak tüm fındık üretim bölgelerindeki çiftçi ve tüccarlara doğrudan erişim sağlamaktadır.

BALSU Zirai Ürünler Ticaret A.Ş. fındık yetiştiricilerine sürdürülebilir ve verimli üretim sağlayabilmek adına, bünyesinde çok sayıda ziraat mühendisi istihdam etmektedir.

BALSU Zirai Ürünler Ticaret A.Ş. izlenebilirliği artırmak ve müşterilerinin fındık bahçelerine varıncaya kadar geriye giderek süreci gözlemleyebilmeleri adına tedarik zincirinin haritasını çıkarma yolunda gerekli adımları atmaktadır.

Copyright © BALSU 2022. Tüm hakları saklıdır.