Cüneyd Zapsu

Fındık uzun yıllar yalnızca kendine özgü lezzetiyle bilinmiş, beslenme uzmanlarının fındığın sağlık açısından önemini farketmeleri ancak son 30 yıl içerisinde mümkün olmuştur.

Dünya fındık üretiminin %70’inden fazlası Türkiye’de gerçekleşmektedir. Üretilen fındığın ülkemizde tüketilmesinin yanı sıra 110’dan fazla ülkeye ihraç edilmesiyle milyarlarca dolarlık ihracat hacmi oluşmaktadır.

Bugüne dek, sektördeki yatırımlar genellikle geleneksel teknolojilere ve sistemlere yapılmakla sınırlı kalmıştır. Sonuç olarak da Türk Fındığının %60’ından fazlası halen yalnızca kabuğundan ayrılarak ham halde ihraç edilmektedir.

BALSU son teknolojilerle donatılmış tesisleri, sahip olduğu işleme teknolojileri, kalite yönetimi ve sosyal sorumluluk projeleriyle, Türkiye’deki fındık yetiştirme geleneğine 45 yıldır önemli değerler katmaktadır.

Bizler, başarının müşteri ilişkileri ve piyasadaki algıya bağlı olduğunun da fevkalade farkındayızdır.

BALSU, 1978’deki kuruluşundan bu yana oluşturduğu ilişkiler sayesinde bugün dünyanın en seçkin çikolata ve şekerleme üreticilerini müşterileri arasında bulundurmaktadır.

BALSU hiçbir zaman başkalarını örnek alan, tarihi ve geçmiş başarılarıyla yetinen bir işletme olmamıştır ve olmayacaktır.

Bizler, sunduğumuz ürün ve servislerin kalitesi için sürekli yatırım yaparak, dünyanın “en iyisi” olma yolculuğunu sürdürme kararlılığındayız.

Geçtiğimiz 45 yılı her gün yeni bir şeyler öğrenerek geçirdik. Belki uzun ve çetin bir süreçti ama asla bıkmadık, hatta çok da keyif aldık.

Zorluklar karşısında sürekli çözüm arayışları içerisinde olma anlayışı, BALSU’nun arkasındaki itici gücün ta kendisidir.

Sektördeki en büyük ihracat hacmine sahip milli sermayeli Türk kuruluşu olmasının yanı sıra, yeniliklerin ve sosyal sorumluluk projelerinin de öncüsü olan BALSU gibi bir firmanın kurucusu olmaktan gurur duymaktayım.

Çocuk işçiliğine son verilmesinin yılmaz bir savunucusu olan BALSU’nun geniş kitleleri kapsayan projeleri, on yılı aşkın bir süredir, binlerce çocuğun daha iyi bir hayat sürmesinde önemli katkılar sağlamıştır.

460.000’den fazla fındık üreticisinin bulunduğu ülkemizde, Fındık İzlenebilirliğinde %100’e erişme yolculuğuna da başlamış bulunmaktayız.

Bu girişimimiz, yalnızca en kaliteliyi üretmemizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda, çocuk işçiliğine son verilmesinin de en etkili yolu olacaktır.

Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim.

Yönetim Kurulu Başkanı
H. Cuneyd Zapsu

Copyright © BALSU 2022. Tüm hakları saklıdır.